Duguláselhárítás Házilag, Lefolyótisztítás Otthon Gyorsan Egyszerűen
Dugulás bárhol, bármikor előfordulhat a csapokban, mosogatóban, kádban, szennyvízlefolyókban és a gyűjtőcsatornákban is. Ezek dugulása soha sem jön jókor legfőképpen nem hétvégén, vagy épp az ünnepek előtt vagy közben.
A lefolyócsövek oldalán lerakódó vízkő miatt idővel annyira beszűkül a cső, hogy már semmi sem tud átjutni rajta. Ezenfelül lerakódik még az olaj, zsír, ételmaradék emberi vagy állati szőr, egészségügyi betétek, nedves papírtörlők, játékok és minden más egyéb apró tárgy ami a vezetékbe belefér de a kanyarok miatt távozni már nem igazán tud.
Nem kell azonban rögtön a drága lefolyótisztítókért rohanni, vagy telefonért nyúlni, ha nem folyik le a víz a mellékhelyiségben vagy a kádban:
Először vessünk be néhány jól ismert házi praktikát, melyek sok lefolyót mentettek már meg az évek során!
Duguláselháritás, 3 Gyors és Egyszerű Lefolyótisztító Módszer:
1. Nagymami kedvence: a Sütőpor és ecet keveréke dugulás elhárításra, lefolyótisztításra:
A lefolyótisztításnak ez a háziszere a sütőpor-ecet keverék:
4 evőkanál sütőport öntsünk a lefolyóba és azonnal öntsünk rá egy deciliter ecetet. A két anyag találkozását hangos bugyborékolás kíséri.
Amikor ez elhallgat, forró vizet öntsünk rá. Gyakran használ.
2. Kóla a duguláselhárításra?
Sokak szerint nagyon jó rozsdamaró is. Mindenesetre dugulások megelőzésére is kiváló, a benne lévő foszforsav remekül karbantartja a lefolyókat. Öntsön este egy fél liter kólát a lefolyóba, dugja be a dugót és hagyja, hogy az ital tegye a dolgát.
Még mi mindenre jó a kola (cola)?
3. Ecet és szódabikarbóna lefolyótisztításra:
Öntsük a szódabikarbónát a lefolyóba (egy tölcsérrel könnyen sikerül), majd öntsük rá az ecetet. (Az erős szagok miatt javasoljuk, hogy nyitott ablak mellett végezni ezt a tisztítást, vagy használjunk maszkot a fürdőszobában!) Ha nincs otthon szódabikarbóna, használható ugyanerre a célra a sütőpor, vagy sima konyhasó is, csak ezekből sokkal többet kell használni.
Mi mindenre jó még a szódabikarbóna?
Hogyan oldjuk meg a wc dugulást otthon, szakember nélkül?
Egy kb 5-8 literes lábasban vizet felforralunk ezután 2-3 dl háztartási ecetet öntünk a forróvízbe majd vigyázva, hogy a gőz meg ne égessen minket beleöntjük a mosogatóba, mosdóba, kádba vagy padlóösszefolyóba.
A szifonok visszahelyezése során ügyeljünk arra hogy a gumitömítések megfelelően helyezkedjenek el, mert különben csöpögni fog.
Vannak olyan eszközök amit mindenki ismer ilyen például a wc-pumpa, használjuk bátran, sok pénzt megspórolhatunk vele!
WC-pumpa használata:
- Helyezzük a szívóharangot a lefolyó közepére, és erősen nyomjuk le a pumpát. Ezután engedjünk annyi vizet a csapba, hogy a pumpa gumi harangját ellepje a víz.
- Mozgassuk a pumpát felfelé és lefelé, anélkül, hogy teljesen kiürítenénk a lefolyóból.
- Néhány pumpálás után vegyük ki a pumpát a mosogatóból. Ha a szennyeződés meglazult, a víz ismét kifolyik. Ellenkező esetben ismételjük meg mégegyszer vagy kétszer.
- Ha nem segít, meg kell próbálni valami a fent elsorolt lefolyótisztító módszerek közül.
Tipp: Ha nincs wc pumpa a közelben, akkor egy üres műanyag palack alját is levághatjuk és megpróbálhatjuk vele a pumpálást.
Leave a Reply